Loading...

   508-763-3871 

                                                                                                            

                                                                                                 

                                                                                                                                                                       


BOARDS & COMMITTEES

TERM EXPIRES
AGRICULTURAL COMMISSION
Carl St. Don 2020
BOARD OF APPEALS
Kirby Gilmore 2022
Richard Cutler 2021
Davis L. Sullivan 2018
Jeff Costa 2018
Donald Spirlet 2018
BOARD OF HEALTH
Glenn Lawrence 2019
Dale Barrows 2018
W. David Souza 2020
BOARD OF ASSESSORS
Diana Knapp 2019
Jana Cavanaugh 2018
Debra Lalli 2018
PLANNING BOARD
Bendrix Bailey 2018
Arnold Johnson 2022
Gary Florindo 2021
Susan Peterson 2018
Michael C. Murphy 2021
John DiMaggio 2018
Lee Carr 2021
CONSERVATION COMMISSION
John Teal 2019
Chris Post 2019
Daniel Gagne 2020
Margot Payne 2020
Rosemary Smith 2020
Laurene Gerrior 2020
Michael Conway 2019
Laurell Farinon N/A
COUNCIL ON AGING
Susan Norton 2018
Christine Watling 2019
Jackie Demers 2019
Greenwood Hartley 2019
Patricia E. Ryan 2018
Ruth Philbrook 2020
Beverly Brewer 2018
Gordon Helme 2020
Michael Cambra 2020
Sharon Lally - Director 2019
CULTURAL COUNCIL
Bernadette Giandomencio 2020
Randall Elgin 2020
Heidi McNeany 2020
Nancy Sparklin 2018
Lisa Fuller 2019
Deborah Smith 2018
Melissa Bessey 2019
FINANCE COMMITTEE
Peter Armanetti 2019
David Arancio 2019
James Austin 2020
Kristian Stoltenberg 2018
Anthony Ruocco 2018
HISTORICAL COMMISSION
Susan LaFleur 2018
Betty Beaulieu 2018
Patricia Hotte 2019
Laurene Gerrior 2020
Carol Higgins 2018
Timothy Bates 2019
Arthur Smith 2020
HISTORIC DISTRICT COMMISSION
Walter Shaw 2020
Gloria Vincent 2018
Matthew Monteiro 2019
Theodore Brillon 2018
Susan Fleming 2018
Stephanie Carr 2019
Sara Johnston 2020
Ginette Castro 2020
Robert Mogilnicki 2020
MATTAPOISETT RIVER VALLEY WATER DIST.
Jeffrey G. Eldridge 2018
Laurell J. Farinon 2018
Frederick W. Underhill 2018
M.R. V WATER SUPPLY PROTECTION
Frederick W. Underhill 2018
Laurell J. Farinon 2018
Sandra Keese 2020
PERSONNEL BOARD
Jean Armstrong 2018
Alan Boling2018 2018
Christopher Peck 2018
Harrison Harding Jr. 2018
PLUMB LIBRARY TRUSTEES
Dennis Desrosiers 2019
Mary Levenson 2018
Jennifer Kulak 2018
Rhonda Reints 2020
Phoebe Butler 2020
Win Sharples 2019
CEMETERY COMMISSION
Lori Souza 2019
Veronica Lafreniere 2018
David Shaw 2020
PARK COMMISSION
David Hughes 2019
Kenneth Ross 2018
David Sylvia 2020
ROCHESTER MEMORIAL SCHOOL
COMMITTEE
Sharon Hartley 2019
Robin Rounseville 2018
Tina Rood 2018
Anne Fernandes 2020
Meagan Bennett 2020
OLD ROCHESTER REGIONAL
SCHOOL
DISTRICT COMMITTEE
Joseph Pires 2020
Cary Humphrey 2019
Tina Rood 2018
POUND KEEPER
Vacant
SOIL BOARD
Bruce Taylor 2019
Richard Charon 2019
Gary Florindo 2020
David True 2020
John Divorski 2020
Steven Starrett 2020
Albert Weigel, Jr. 2018
TRI-TOWN RIVER COMMISSION
David Watling 2019
Bradford Morse 2019
WATER COMMISSION
Frederick Underhill INDEF
Patricia E. Ryan INDEF
Kevin J. Cassidy INDEF
Paul Stubbs INDEF
Jeffrey R. Perry INDEF
Mike Conway INDEF
Rick Charon INDEF

© 2018 Town of Rochester

Website created by Set Your Site for Growth